شرکای خارجی(Berker By Hager)

شرکت Berker  از سال ۱۹۱۹ فعایت خود را در زمینه تولید تجهیزات برق ساختمان ( کلید و پریز ) در آلمان آغاز کرده است. این شرکت از ابتدای فعالیت با توجه خاص به معماری ، خود را به عنوان یکی از خاص ترین تولید کننده ­های این عرصه در آلمان و اروپا مطرح کرد، به طوری که از سال ۱۹۲۸ با همکاری مدرسه معماری باهاوس که از مهمترین مدرسه های معماری اروپا به شمار می ­رود تولید محصولاتی مانند سری ۱۹۳۰،Plazzo، TS، R.3  و R.1 را تجربه کرده است.

شرکت برکر از ۱۹۸۹ با توسعه یافتن سیستم KNX به عضویت سازمان KNX در آمده و امروز با تولید بیش از ۴۵۰  قطعه KNX جزو غنی ­ترین اعضاء این سازمان می ­باشد. طراحی مدرن کلیدهای این شرکت همگام با استفاده از بهترین تکنولوژی های روز از مزایای رقابتی این شرکت است.

این شرکت تولیدات خود را در آلمان انجام می­ دهد و هیچ کارخانه و دفتر تولیدی در هیچ کشور دیگری ندارد. همچنین توانسته است از معروفترین جوایز  طراحی و کیفیت کشور آلمان و جوایز بین­ المللی ، بسیاری را بدست آورد. این شرکت از سال ۲۰۱۰ میلادی در شرکت Hager ، یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده قطعات الکترونیکی جهان ادغام گردید. در حال حاضر هلدینگ Hager  مالک شرکت Berker  آلمان، شرکت Elcom آلمان و شرکت Tebis فرانسه است.